Produkty


Filtre WIX zaručujú najvyššiu kvalitu výroby i spoľahlivé fungovanie vášho vozidla. 70 rokov skúseností v obore filtrácie je tým najlepším doporučením. WIX - to je jednoducho extrémna ochrana motoru.

Olejové filtre

Olejové filtre

Filtre WIX pre ťažké vozidlá a priemyselné použitie sú vo svojej kategórii v oblasti aftermarketu najlepšie. Z pohľadu konštrukcie sú používané kvalitné materiály - kryt z oceľového plechu, prítlačná pružina, kovové jadro s vysokou odolnosťou voči tlaku.


Automechanik obvykle potrebuje 15-20 minút na to, aby vymenil vo vozidle olejový filter. Ak sa rozhodnete vymeniť svoj olejový filter za filter značky WIX, môžete mnoho získať. Taká drobná investícia je určite výhodnejšia než možné náročné opravy alebo výmena drahých súčiastok. Napriek tomu veľa užívateľov podceňuje dôležitosť filtrácie oleja. Použitie krytov a viečok filtrov silnejších, než je obvyklé prináša lepšiu pevnosť závitu aj kvalitnejšie závitové spojenie a takisto tesnenie medzi viečkami a komponentami vo vnútri filtru.

Palivové filtre

Palivové filtre

Palivové filtre sú dôležité na ochranu komponentov palivového systému pred kontaminátmi, ktoré sa môžu nachádzať v palive a môžu zaniesť vstrekovače paliva alebo karburátor a spôsobiť nefunkčnosť či poškodenie motora. Najčastejšími nečistotami v palive sú špina, hrdza či voda. Môžu pochádzať zo špinavého či hrdzavého zásobníka paliva na čerpacích staniciach alebo z korózie v komponentoch palivového systému.


Palivo, ktoré vstupuje do motora musí prejsť cez palivový filter. Vysoko výkonné palivové filtre WIX zabezpečia dlhú a bezproblémovú životnosť palivového systému a motora.

Vzduchové filtre

Vzduchové filtre

Kvalitné konštrukčné spracovanie pozostáva z lakovaných alebo zinkovaných viečok, silikónových tesnení a oceľových vnútorných stien. Špeciálne tvarované lopatky smerujú prúd vzduchu a spôsobujú cirkuláciu vzduchu okolo filtračnej vložky, takže je celý jej povrch efektívne využívaný, čo predlžuje aj životnosť filtru.


Stačí len 250 gramov prachu, aby došlo k poškodeniu motora pracujúceho v režime vysokého zaťaženia. Typické vozidlo pracujúce v teréne je vystavené každý rok 1,5-2,5 tonám prachového znečistenia rozptýleného vo vzduchu. WIX vzduchové filtry ochraňujú sací systém idúceho vozidla pred vniknutím cudzích látok a nečistôt akými sú napr. sadze, hlina a prach. Pri nákupe vzduchového filtra si ako zákazníci musíte byť istí, že tesnenie sme nevyrábali len preto, aby sa hodilo pre zástavbu do mnoho typov filtrov, ale tiež s ohľadom na konkrétne podmienky danej aplikácie vo vozidle či stroji.

Filtre hydraulického a prevodového oleja

Palivové filtre

Obaly filtrov šroubovacích spin-on filtrov sú vyrábané zo silného materiálu a viečka sú vybavené valcovanými závitmi so zlepšenou pevnosťou, ktorá tiež uľahčí montáž filtru. Tesnenia sú vyrobené z materiálov špeciálne odolných voči hydraulickým a prevodovým olejom. Filtračné materiály konštruované pre aplikáciu vo vozidlách a priemysle vykazujú vysokú efektivitu filtrácie. Prítlačná pružina je zvláštne navrhnutá a udržuje vnútorné komponenty filtru vždy riadne pritlačené k viečku.


Na otázku "ako čistá je čistota" dáva WIX ako výrobca filtrov odpoveď štandardizácie testovacích metód a zavedením koeficientu Beta, ktorý ukazuje užívateľovi efektivitu filtrácie. Beta koeficient dokonale určuje presnosť filtru vďaka overovaniu počtu častíc zámej veľkosti, ktoré prešli cez filtračnú prepážku. Aby sme zaistili požadovanú efektivitu filtrácie, sú hydraulické filtre vybavené patentovanou technológiou Prescription Filtration®, ktorá garantuje klientom, že zakúpený filter WIX je konštruovaný zvlášť pre danú aplikáciu a plne splní ich nároky.

Filtre chladiacej kvapaliny

Všetky konštrukčné materiály sú silne odolné voči kavitácii a korózii. Dôkladné utesnenie medzi vnútornou filtračnou vložkou a základnou doskou zabraňuje prieniku nefiltrovanej kvapaliny.


Viac než 50 % súčasných zlyhaní spalovacích motorov je spojených s nevhodnou starostlivosťou a so zlými návykmi užívateľov. Použitie vhodnej vody, chladiacej kvapaliny a dodatkových látok je zásadným bodom starostlivosti o motor, ktorý garantuje jeho dlhodobú bezchybnú funkciu. WIX ponúka kompletnú radu filtrov a komponentov určených k údržbe chladiacich systémov moderných motorov. Bez ohľadu na typ filtru, všetky sú vybavené ochrannou vrstvou epoxidovanej živice na vnútornej strane plášťa a chráni ho proti korózii spôsobenej nevhodnými aditívami alebo zlým servisom.

 

 

Iné odkazy

mobil: +421 905 223 696

email: wix@wixfilter.skTOPlist